Kulübümüz, bu dalda da Mayıs 2018 itibariyle Satranç Federasyonu nezdinde federe olmuştur.

Cocuk ve genç sporcularımızın hayatlarında başarılı olma gereği ihtiyaç duyacakları, durumu nesnel olarak inceleme… sorumluluk alma, planlayıp uygulama ve sonuçlarına katlanmayı öğreten, bu spor dalındaki ilk hedefimiz, yaz ve kış düzenli bir eğitim programı eşliğinde sırasıyla İlçe Birinciliği, Emektarlar İl Birinciliğine katılmak, İstanbul Küçükler Takım Birinciliği ile Kulüpler Birinciliğine katılabilecek takımları oluşturmak, orta vadede eğitim gören sporcu sayısını 50’ye yükselterek İl Birincilik Müsabakalarına ve giderek Türkiye Kulüpler Şampiyonasına katılabilmektir.

Bu dalda;

  • 2018 yılında katılım sağlanan müsabakalarda; İstanbul Yıldızlar Birinciliğinde 7.’lik, Saint Benoit Fransız Lisesi Atayı Anma 2. Satranç Turnuvası1.’lik, İstanbul Emektarlar Birinciliğinde 9.’luk,
  • 2019 yılında katılım sağlanan müsabakalarda; Eyüp İlçe Birinciliğinde 65.’lik, Antalya Emektarlar Şampiyonasında bir 17.’lik, bir de 28.’lik, Galleria 8. Satranç Turnuvasında bir 33.’lük, bir de 66.’lık, İstanbul Kadınlar Birinciliği 24.’lük, 30.’luk, 55.’lik ve 57.’lik. Türkiye Yıldızlar ve Büyükler Satranç Şampiyonası İstanbul İl Yarışmalarında Yıldızlarda İstanbul 3.’lüğü, Büyüklerde İstanbul 4.’lüğü kazanılmıştır.