2017 Türkiye Triatlon Şampiyonası Sona Erdi

Triatlon branşındaki ilk yılımızda 19 sporcuyla yarışlarda boy gösterdik. Sezonu takip eden ve Isparta – Eğirdir’deki final yarışına giren 4 sporcumuz sıralamalarda yer almaya hak kazandılar. 2003-2008 doğumlu 10 genç sporcumuz, sadece sporu tanımak ve antrenman amaçlı Kartal yarışına katılmışlardı. Diğer yaş grubu sporcularımız takım puanları kazanmamızda önemli rol oynadılar.

Yaş gruplarında toplam 15 kategori, 18 yaş altı için ise 10 kategori bulunuyor. Biz bu yıl, 25 kategoriden 4 tanesinde sıralamaya girdik:

AYBEN DEMİR, 40-49 yaş kadınlarda 1. oldu

MARK MİNASYAN, 40-44 yaş erkeklerde 2. oldu.

ZAFER ÖZTÜRK, 30-35 yaş erkeklerde 6. Oldu.

ASSK olarak Yaş Grubu Takımlar Sıralamasında 8. olduk.

Yönetici, antrenör, sporcu ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz. 2018 sezonunda başarılarımzın artarak devam edeceğine inanıyoruz. Genel olarak hedeflerimiz, sporcu sayısını arttırmak, Triatlon sporunun genelinde rekabeti geliştirmek, bilinen ve saygın bir Triatlon Takımı olarak anılarak kulübümüzü en iyi şekilde tanıtmak.

Detaylı hedeflerimizi çalışmalarımızın seyri sonrası sezon başında belirleyeceğiz.

Üyelerimizin desteklerini gerek seyirci olarak, gerekse spor haberlerimizi sosyal medyada paylaşmaları yoluyla bekliyoruz! Futbol veya Basketbolda her birimiz farklı takımları destekliyor olabiliriz, fakat Sutopu ve Triatlon’da hepimiz ASSK’lıyız!

Saygılarımızla,

 

Ödül töreninde 3. olduğu açıklanan ve kürsüye 3. olarak çıkan Mark Minasyan, daha sonra puanlamada hatanın farkedilmesi üzerine yarıştan 2 gün sonra 2. ilan edilmiştir.